Vedybinės sutartys

Vedybinis gyvenimas yra neišvengiamai susijęs su sutuoktinių įsipareigojimais vienas kitam. Vedybinės sutarties pasirašymas padeda apsisaugoti nuo daugelio problemų, kylančių dėl turto klausimų ir skolų. Toliau skaitydami sužinosite apie vedybines sutartis ir reikalui esant galėsite kreiptis į patyrusį skyrybų advokatą, kuris pakonsultuos iškilusiais klausimais.

Pakalbėkime apie vedybines sutartis. Dažnas galvoja, kad tai yra įžeidimas ar spjūvis į veidą, tačiau nūdienoje tai yra įrankis kaip oriai išsiskirti. Ir dėl vienos paprastos priežasties. Vedybinės sutartys gal ir negarantuos Jums dešimčių ar šimtų tūkstančių, bet ką jos Jums garantuos, kad Jūs apsisaugosite nuo dešimtis ar šimtus tūkstančių siekiančių kito sutuoktinio skolų. Kadangi pas vyrą ir moterį juk lygios teisės, tačiau lygios ir pareigos bei atsakomybės.

Todėl jeigu Jūsų sutuoktinis pasiskolino pinigų vakar, labai tikėtina, kad antstolis į Jūsų duris pasibels rytoj. Todėl vienintelė priemonė apsisaugoti nuo to – pasirašyti vedybinę sutartį.

Vedybinės sutartys būna trijų rūšių:

  1. Nustatančios visiško bendrumo turtinį teisinį režimą (t.y. turtas įgytas tiek iki santuokos kaip asmeninė nuosavybė, tiek po santuokos – jis tampa bendru sutuoktinių turtu).
  2. Dalinės nuosavybės turtinis režimas (turtas, įgytas susituokus dalinės nuosavybės teise).
  3. Visiško atskirumo turtinis režimas (t.y. kas yra įgyta vieno sutuoktinio – jo asmeninė nuosavybė, kas yra įgyta kito sutuoktinio – tai yra kito sutuoktinio asmeninė nuosavybė. Tai yra pati populiariausia vedybinė sutartis).

Svarbu paminėti, kad vedybinės sutartys yra sudaromos notarine tvarka. Notarine tvarka jos gali būti keičiamos, o pasibaigia jos nutraukus santuoką.

Tokios būtų pagrindinės vedybinių sutarčių rūšys ir sudarymo tvarka. Jeigu Jums kyla klausimų šia tema, taip pat jeigu Jums reikalinga pagalba norint sklandžiai išsiskirti ir išspręsti kilusius turtinius klausimus – kreipkitės ir profesionaliai padėsime Jums rasti geriausias įmanomas išeitis.